Egyház Nagyszénási Evangélikus Egyház

Pápai Attila evangélikus lelkészünk augusztus elsejétől Gyulán folytatja a lelkészi szolgálatot

 

Augusztus elsejével kezdte meg szolgálatát Gyulán, Pápai Attila és Pápai-Tóth Orsolya lelkész házaspár. Pápai Attila volt 2015. augusztus 2 – 2017. július 31. között Nagyszénás, Gádoros, Eperjes evangélikus lelkésze, felesége pedig Szarvason  látta el az evangélikus gimnázium lelkészi feladatait. Az evangélikus lelkész házaspárt Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház püspöke helyezte Gyulára. A fiatal lelkész házaspár Gyula városában szeretné hosszútávon  gyakorolni hivatását, ahol hitoktatói feladatokat is ellátnak majd.

Pápai Attila kisgyermek kora óta járt hittanra, melynek légköre megtetszett neki, majd a tanulmányait az orosházi evangélikus gimnáziumba folytatta, ahol olyan lelkészek vették körül, akik irányt mutattak abban, milyen hivatást is válasszon. Teológiai tanulmányainak végeztével 2015. augusztus 1-én  az orosházi gyülekezet templomában avatták lelkésszé, a lelkészjelölt által választott ige ez volt: „A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szentlélek által” (2Tim 1,14).  2017. május 31-én a Magyarországi Evangélikus Egyház illetékes bizottsága előtt sikeres parókusi alkalmassági vizsgát tett, amelynek köszönhetően a önálló gyülekezeti szolgálat végzésére alkalmas, erre a szolgálatra megválasztható vagy meghívható.

A házaspárban ittlétük alatt kedves, barátságos embereket ismerhettünk meg, akik számára fontos volt a nagyszénási hitélet megőrzése, erősítése fogyatkozó gyülekezetünkben.

Új szolgálati helyükhöz sok sikert kívánunk, őrizzék meg emlékezetükben kis falunkat, és szerető evangélikus gyülekezetét!

 

Szerző: Szeretlek Nagyszénás

Fotó forrása: nagyszenas.lutheran.hu

 

Hozzászólás

Hozzászólás